Su Hubertu Petružiu bendradarbiavome diegiant Sinchroninės gamybos sistemą (angl. Synchonised Production System) akcinėje bendrovėje „Grigiškės“, nuo 2009 m. gruodžio mėn. iki 2010 m. spalio mėn.
Talkinant Hubertui Petružiui gamybos procesų tobulinimui mūsų Bendrovėje buvo pasitelktos tarptautiniu mastu plačiai taikomos metodikos – Lean Manufacturing (LEAN), Kaizen, Šešių Sigma (Six Sigma) bei kitos.
Seminarų gamybos ir administracijos darbuotojams metu, p. Hubertas Petružis specialiai parengtų teorijos modulių pagrindu pristatė pagrindinius gamybos procesų tobulinimo įrankius, kurie sėkmingai buvo pradėti taikyti mūsų gamybos padaliniuose.
Šiuo metu vieni ryškiausių pokyčių mūsų gamybos padaliniuose pritaikius LEAN metodus – gamybos linijų perderinimo laikas sutrumpėjo perpus, nuo 4 iki 2 valandų, taip mes laimėjome dvi papildomas valandas kiekvieno perderinimo atveju, o jų per mėnesį būna iki 25-kių. Sutaupytu laiku gaminamas produktas ir uždirbamas pelnas
Sutrumpėjus perderinimo laikams atsirado galimybė gaminti mažesnes partijas, o tai leido pagerinti reagavimo į rinkos poreikius greitį ir sumažinti gatavos produkcijos atsargas sandėlyje.
Gamyba dabar organizuojame su ženkliai mažesnėmis atsargomis. Projekto eigoje atsargos buvo sumažintos maždaug 1 mln. litų. Taip atlaisvinome dalį apyvartinių lėšų; kurias panaudojome kitiems tikslams.
Taip pat, buvo atnaujinta darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo metodika, kas leido užtikrinti.gersnę linijų valdymo operatorių kvalifikaciją.
AB “Grigiškės” Verslo vystymo direktorius Vigmantas Kažukauskas
2010 m. spalio 28 d.
Su Hubertu Petružiu 2009/10 metais vykdėme 10 mėnesių bendros trukmės LEAN sistemos pagrindų diegimo projektą. Tvarkėme darbo ir sandėliavimo vietas, įgyvendinome nemažai darbo vietų ir linijų optimizavimo sprendimų, sutrumpinome kaištukų linijos perderinimo laiką nuo 8 iki 3 valandų. Svarbiausias šio projekto pasiekimas buvo ženklus gamybos proceso pralaidumo padidinimas. Mums pavyko 2 kartus padidinti gamybos ir…
read more
Japonų korporacijos „Toyota“ gamybos sistemą savo įmonėse pritaikę verslininkai vardina įspūdingus skaičius: užsakymų vykdymo terminai sutrumpėjo kelis kartus, o darbo našumas keliskart išaugo. LEAN, taupiosios paslaugų ir gamybos procesų valdymo, arba „lieknos gamybos“, principus perėmę įmonių vadovai juokauja, kad, jei šiuos metodus diegtų Vyriausybė, šalies ekonomikos būklė šiandien nebūtų tokia apgailėtina. Gintautas Kvietkauskas, UAB „Arginta“ gamybos direktorius, kalba konkrečiai: per vieną darbo valandą įmonėje sukuriama 2 kartus, o kai kuriose darbo vietose – net 3 kartus daugiau pridėtinės vertės nei prieš 8 mėnesius, kai LEAN buvo tik pradėta diegti. Pasak jo, iš pradžių darbuotojų skaičius kiek sumažėjo, bet ne dėl…
read more
Su Hubertu Petružiu bendradarbiavome diegiant Sinchroninės gamybos sistemą (angl. Synchonised Production System) akcinėje bendrovėje „Grigiškės“, nuo 2009 m. gruodžio mėn. iki 2010 m. spalio mėn. Talkinant Hubertui Petružiui gamybos procesų tobulinimui mūsų Bendrovėje buvo pasitelktos tarptautiniu mastu plačiai taikomos metodikos – Lean Manufacturing (LEAN), Kaizen, Šešių Sigma (Six Sigma) bei kitos. Seminarų gamybos ir administracijos…
read more
Vakar metalo apdirbimo įmonės darbuotojai mokė medikus dirbti pagal „lieknosios gamybos“ principus: pasiekimais diegiant LEAN, t. y. procesų valdymo, metodiką garsėjanti „Arginta“ patirtimi dalijosi su Kėdainių poliklinika. Nors verslo įmonėse LEAN šalininkų daugėja, viešajame sektoriuje Kėdainių poliklinika – kol kas pirmoji kregždė. Praktikai kalba, kad pritaikius LEAN našiau galėtų pradėti dirbti ir visas valstybės aparatas, bet ministrai tik pritariamai palinkčioja galvomis, o valdininkai dirba, kaip dirbę. Audronei Rimkevičienei, VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiajai gydytojai ir direktorei, bandymai verslo principus pritaikyti medicinoje nuostabos nekelia. Juk tiek vieni, tiek kiti siekia to paties – pašalinti kliūtis, trukdančias sparčiau ir našiau…
read more
Ieškoti efektyvesnių veiklos būdų Paramos fondą Europos socialinio fondo agentūrą (ESFA), pasak jos direktoriaus Povilo Česonio, privertė pats gyvenimas. “Žinojome, kad naujasis Europos Sąjungos struktūrinės paramos laikotarpis ateis su penkiskart daugiau projektų, o darbuotojų tikrai nepadaugės. Privalėjome surasti būdą, kaip turėdami tą patį žmonių skaičių susidoroti su kur kas didesnėmis darbų apimtimis nei įprasta. Pasirodė, kad užduotis mūsų kolektyvui įveikiama!” – džiaugėsi p. Česonis. Jau pusantrų metų ESFA diegiama visame pasaulyje sparčiai populiarėjanti ir ne vieną organizaciją nuo bankroto išgelbėjuso LEAN metodika.
read more
2008 metų II pusmetį, talkinant Hubertui Petružiui, UAB „Omnitel“ tinklo technologijų departamentas praktiškai pritaikė kai kuriuos Six Sigma metodikos sprendimus, kurie leido ženkliai sumažinti kaštus. Pagal 2008 metų UAB “Omnitel” tinklo technologijų planą, mūsų departamentui buvo iškelti kaštų taupymo tikslai, kurie metų eigoje dar buvo didinami. Pradėjus taikyti Six Sigma metodiką, nepaisant to, kad Omnitel…
read more
UAB “Markučiai” veikia gelžbetonio konstrukcijų projektavimo, gamybos ir montavimo srityse. Įmonė jau keletą metų iš eilės sėkmingai stiprina savo pozicijas Skandinavijos rinkose. UAB “Markučiai” jau ne vienerius metus taiko LEAN sistemą ir Statinių informacinį modeliavimą (BIM – Building Information Modelling). LEAN sistemą įmonė taiko visoje – projektavimo, gamybos, logistikos ir statybos – grandinėje.
read more