Turite klausimų? +370 610 22002

AB GRIGIŠKĖS

Su Hubertu Petružiu bendradarbiavome diegiant Sinchroninės gamybos sistemą (angl. Synchonised Production System) akcinėje bendrovėje „Grigiškės“, nuo 2009 m. gruodžio mėn. iki 2010 m. spalio mėn.

Talkinant Hubertui Petružiui gamybos procesų tobulinimui mūsų Bendrovėje buvo pasitelktos tarptautiniu mastu plačiai taikomos metodikos – Lean Manufacturing (LEAN), Kaizen, Šešių Sigma (Six Sigma) bei kitos.

Seminarų gamybos ir administracijos darbuotojams metu, p. Hubertas Petružis specialiai parengtų teorijos modulių pagrindu pristatė pagrindinius gamybos procesų tobulinimo įrankius, kurie sėkmingai buvo pradėti taikyti mūsų gamybos padaliniuose.

Šiuo metu vieni ryškiausių pokyčių mūsų gamybos padaliniuose pritaikius LEAN metodus – gamybos linijų perderinimo laikas sutrumpėjo perpus, nuo 4 iki 2 valandų, taip mes laimėjome dvi papildomas valandas kiekvieno perderinimo atveju, o jų per mėnesį būna iki 25-kių. Sutaupytu laiku gaminamas produktas ir uždirbamas pelnas

Sutrumpėjus perderinimo laikams atsirado galimybė gaminti mažesnes partijas, o tai leido pagerinti reagavimo į rinkos poreikius greitį ir sumažinti gatavos produkcijos atsargas sandėlyje.

Gamyba dabar organizuojame su ženkliai mažesnėmis atsargomis. Projekto eigoje atsargos buvo sumažintos maždaug 1 mln. litų. Taip atlaisvinome dalį apyvartinių lėšų; kurias panaudojome kitiems tikslams.

Taip pat, buvo atnaujinta darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo metodika, kas leido užtikrinti.gersnę linijų valdymo operatorių kvalifikaciją.

AB „Grigiškės“ Verslo vystymo direktorius Vigmantas Kažukauskas

2010 m. spalio 28 d.