[:lt]
Sinchroninės gamybos sistema (Synchonised Production System arba SPS) autorius yra žinomas gamybos valdymo ekspertas Hitoshi Takeda.
Hitoshi Takeda 18 metų dirbo Toyotos sistemos kompanijoje Jidosha Buhin, kur buvo atsakingas už Tojotos gamybos sitemos diegimą iš pradžių savo kompanijos gamyklose, o vėliau viso Toyotos II teikimo ešelono (TIER 2) įmonėse. Sukaupta didžiulę patirtį Hitoshi Takeda susistemino ir išdėstė knygoje „Sinchroninė gamyba“
SPS pagrindą sudaro Toyotos gamybos sistemos sprendimai, kurie buvo sukurta Tojotos kompanijoje maždaug 1945 – 1970 metų laikotarpiu. Jos sukūrime dalyvavo daugybė geriausių Tojotos vadovų ir inžinierių, tačiau pagrindiniais autoriais laikomi Taichi Ohno ir Shigeo Shingo.
Svarbus principas yra genchi genbutsu – matyti kas vyksta iš tiesų (jap. “eiti ir pačiam pamatyti”). Tai reiškia, kad vadovai turi pakankamai daug laiko praleisti gamyboje (gemba) ir tiesiogiai stebėti, kaip yra atliekamas darbas, o ne pasikliauti pavaldinių ataskaitomis ir aiškinimais.
SPS diegimas yra intensyvus į ambicingų tikslų pasiekimą orientuotas pokyčių procesas, kuriame aktyviai dalyvauja tiek vadovai, tiek gamybos operatoriai. Tai yra vienas iš reikšmingų skirtumų, lyginant su vakarietiška Liekna gamyba (ypač su Skandinavišku Lieknos gamybos stiliumi).
SPS sudaro 12 esminių sprendimų arba žingsnių , kurie yra realizuojami palaipsniui, atsižvelgiant į gamybos proceso specifiką ir konkrečią problematiką. Tai:
- 6S (darbo ir sandėliavimo vietų sutvarkymas),
- Gamybos niveliavimas ir išlyginimas,
- Vieno vieneto srautas,
- Gamyba srautiniu būdu,
- Partijų dydžio mažinimas,
- Adresai ir sandėliavimo vietos,
- Gamyba takto laiku,
- Kiekio valdymas,
- Standartizuotas darbas.
- Kokybės valdymas,
- Įrengimų panaudojimo optimizavimas,
- Kanbanai.
Pagrindiniai SPS elementai pateikti šioje schemoje:[:]