Turite klausimų? +370 610 22002

Naujausios tendencijos

TOYOTA KATA
Didelį susidomėjimą yra sukėlusi 2011 metais išleista Mike Rother knyga „Toyota Kata“. Knygoje pateikiama metodika, kaip organizuoti pastovaus tobulinimo įgūdžių lavinimą, taikant tam tikras mokymo rutinas (jap. Kata).

M. Rother išskiria dvi pagrindines rutinas:

  • Tobulinimo kata ir
  • Ugdymo kata.

M. Rother mintis yra ta, kad tobulinimas ir darbuotojų ugdymas turi tapti kasdienėmis praktikomis – tada jos ima veikti pilna jėga ir padeda organizacijai įgyti tvirtas pozicijas pastovaus tobulėjimo kelyje.

LEAN and GREEN
Lieknos gamybos metodika palaipsniui plinta ir įgauna naujų bruožų. Viena iš naujų modifikacijų yra „Lean and Green“, kur akcentuojama racionalaus gamybos organizavimo įtaka ekologijai.

Lean is Green“ didelis dėmesys skiriamas energetinių resursų efektyviam naudojimui, aplinkai kenksmingų medžiagų naudojimo pagerinimui, atliekų perdirbimui į naudingus produktus, pakartotinas vertingų medžiagų panaudojimas perdirbant panaudotus produktus ir pan.

Lieknos gamybos sprendimai, leidžiantys sumažinti atsargų lygį, sumažinti broko ir atliekų kiekį, pagerinti įrengimų ir darbo jėgos panaudojimą, savaime prisideda prie ekologinės situacijos gerinimo.